Bir hissenin temettü ödemesi ile ilgili flaş açıklama Bir hissenin temettü ödemesi ile ilgili flaş açıklama

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan duyuruda Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca 13 Ekim'e kadar BAYRK.E, HUBVC.E, PASEU.E ve PRKME.E hisselerine açığa satış ve kredili işlemler tedbiri uygulanacağı açıklandı.

Borsa İstanbul'un 4 hisse için KAP'a yaptığı o duyuru

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BAYRK.E, HUBVC.E, PASEU.E ve PRKME.E paylarında 15/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 13/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK'nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır."