New York'ta gerçekleşen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından düzenlenen 13. Türkiye Yatırım Konferansı'nda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yatırımcılarla bir araya geldi.

Konferans, Goldman Sachs ev sahipliğinde gerçekleşti ve Türkiye ve ABD'den iş dünyası temsilcileri ile portföy yatırımcılarını bir araya getirdi.

Toplantıda, Türkiye'nin ekonomik görünümü hakkında sunum yapıldı ve katılımcıların soruları cevaplandı. Ayrıca Türkiye'nin Orta Vadeli Programı (OVP) da ele alındı ve ülkedeki yatırım ortamı ve fırsatları tartışıldı.

2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın enflasyon kontrolüne yönelik politikalara tam destek verdiği vurgulandı. Ayrıca, para politikasının sıkılaştırılmasının enflasyonun düşürülmesine yardımcı olabileceği ve mali disipline yönelik atılan adımlardan bahsedildi.